Zima v Nízkych Tatrách čaká aj na vás!

3528

Nízke Tatry v zime lákajú množstvo návštevníkov túžiacim užiť si skvelú lyžovačku či jednoducho prežiť príjemný čas v objatí zasneženej prírody. Čo všetko môžete robiť, ak si zabezpečíte ubytovanie v Nízky Tatrách?

Lyžovačka v Jasnej

Nádherné prostredie a dostatok zimných aktivít ponúka lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry, ktoré sa nachádza priamo v pohorí Nízke Tatry. Ide o najväčšiu lyžiarsku arénu pýšiacu sa výbornými podmienkami na zimné športy na severnej aj južnej strane Chopku. Na jeho vrchol sa dostanete lanovkami. Stredisko má vhodné podmienky pre náročných lyžiarov aj začiatočníkov či rodinky s deťmi.

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Nízke Tatry skrývajú niekoľko jaskynných systémov a medzi nimi aj jaskyňu Mŕtvych netopierov. Tá si svoj názov vyslúžila vďaka nálezu veľkého množstva netopierích kostičiek, ktoré majú vek okolo 6000 rokov. Navyše ide o jedinú sprístupnenú vysokohorskú jaskyňu na Slovensku a nájdete ju v strednej časti hrebeňa Nízkych Tatier, presnejšie na južnej strane Ďumbiera. V jaskyni sa nachádza niekoľko trás, pričom každá z nich je jedinečná. Na tú najľahšiu môžete vziať aj deti, zvyšné dve patria medzi najnáročnejšie v strednej Európe.

Za novými poznatkami

Bažíte po nových vedomostiach? Navštívte napríklad Horehronské múzeum v Brezne, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov. Nájdete v ňom veľa písomných, obrazových aj hmotných dokumentov z histórie, kultúry i etnografie. Milovníci prírody určite ocenia náučný chodník v Čiernom Balogu, ktorý je sprístupnený v lete aj zime. Na jeho zastávkach objavíte históriu lesníctva, tajomstvá lesa i jeho význam a ochranu.

Či už vás láka jedna alebo aj všetky ponúkané aktivity, nezabudnite si vopred zarezervovať ubytovanie. Nízke Tatry totiž lákajú mnohých návštevníkov. Ako na to? Stačí len zadať do vyhľadávača „ubytovanie Nízke Tatry“ a nájdete širokú ponuku rôznych ubytovacích zariadení.Comments are closed.