Vybrať si ťažšiu či ľahšiu turistiku? Výber je len na vás!

2233

Siná – 1560 m.n.m.

Siná sa nachádza vo výške 1560 metrov a patrí medzi najkrajšie dominanty Liptova, konkrétne Demänovskej doliny. No aj napriek tomu, že je tento vrchol naozaj krásny a najmä skvostný, príliš veľa turistov tu nenájdete. Podľa viacerých znalcov je však tento vrch považovaný za najkrajší vrchol Nízkych Tatier. To je už dosť veľký dôvod, aby ste sa sem niekedy vybrali na túru, no nie?

Tento vápencový masív leží neďaleko vrcholu Poľana a okrem prekrásnych skál tu môžete vidieť i zaujímavé vápencové útvary. Vrchol je prevažne trávnatý a jeden z najkratších výstupov vedie po žltej trase, smerom od Demänovskej jaskyne Slobody. Túra vám zaberie asi 4 hodiny, no treba rátať s tým, že trasa je strmá, takže pokiaľ nepatríte medzi nadšencov turistiky alebo sa jednoducho necítite na ťažší výstup, radšej vašu túru odložte na inokedy. Na samotnom vrchole môžete obdivovať krásu liptovskej prírody, a to najmä Liptovskú Maru, Vysoké či Nízke Tatry, ale aj na Malú Fatru.

Ostredok -1167 m.n.m.

Pokiaľ však chcete vyskúšať jednoduchšiu turistiku, jedna z najkrajších túr je smerom na vrch Ostredok, ktorý je najvyšším vrcholom Veľkej Fatry. Tá susedí s pohoriami akú sú Nízke Tatry či Kremnické vrchy. Trasa začína od Demänovskej jaskyne Slobody po žltej vyznačenej trase. Po necelých dvoch hodinách sa dostanete k cintorínu, odkiaľ budete mať nádherný výhľad na celé okolie. Tu sa nachádza drevená rozhľadňa, ktorá poteší nielen malých, ale i veľkých. Naspäť sa dostanete po tej istej trase alebo môžete pokračovať smerom do Jasnej, ktorá sa odtiaľ nachádza asi 20 minút. Dajte si však pozor a turistiku absolvujte len v prípade pekného a priaznivého počasia!

 

 

Zdroj: http://www.riverside.sk/turistika-nizke-tatry-jasna#sina

FOTO:  © TTstudio / Dollar Photo Club

 Comments are closed.