Tandemový let na Chopku

1603

Chopok patrí jednoznačne k jedným z najkrajších letových terénov na Slovensku. Je najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier a môžete sa tu dopraviť lanovkou alebo si spraviť niekoľkohodinovú túru. Na samotnom vrchole máte možnosť obdivovať Liptovskú kotlinu, Západné či Vysoké Tatry. Pokiaľ máte odvahu, môžete priamo na Chopku vyskúšať tandemový let, kde vzdialenosť medzi štartom a pristátím je 600 až 900 metrov.  Chopok vám teda zaručuje dostatočne dlhý a vysoký let a pokiaľ je pekné počasie, môžete si užiť jazdu medzi skalami s perfektným výhľadom na kamzíky, okolité chaty či lanovku.

Jedinečný zážitok na Chopku

Možno sa pýtate, prečo vyskúšať práve tandemový let. Ide o skutočne jedinečný zážitok, ktorý si žiada tak trochu dávku odvahy i adrenalínu. Behom letu budete mať dostatok času na to, aby ste si vychutnali krásu tatranskej prírody, okolitých vrchov či zvierat, ktoré sú zákonom chránené. Tandemové lietanie je dôležitou súčasťou paraglidingu, ktoré sa môže absolvovať hlavne vtedy, keď je vhodný smer vetru. Počasie by malo byť samozrejme pekné, takže pokiaľ by bol dážď či búrky, samozrejme, že by sa lietanie muselo odložiť.

Na čo sa pred tandemovým letom pripraviť?

Pred tým, ako pôjdete vyskúšať tandemový let, nezabudnite na pevnú obuv a teplejšie oblečenie, ktoré vás ochráni pred vetrom a slnečným žiarením. Inštruktor vás oboznámi so základnými technikami a vysvetlí vám, ako sa bude pristávať. Let trvá približne 20 minút a spolu s pilotom sa budete vznášať medzi horami. Pristátie je nenáročné, dôležité je, aby sa vám podarilo dopadnúť na nohy. V niektorých prípadoch je vhodné pristáť i na mieste štartu, teda na vrchole kopcu.

 

Zdroj: http://www.paraglidingcenter.sk/sk/novinky

FOTO:  © invisiblesk / Dollar Photo ClubComments are closed.