Poznáte Nordic Walking?

1791

Severská chôdza Nordic Walking, ktorá pochádza z Fínska, je pre mnohých ľudí neznámy pojem. Ide predovšetkým o dynamickú chôdzu, určenú pre zlepšenie kondície. Je to nový rozmer chôdze, ktorý pomáha rozhýbať celé telo, upraviť držanie tela a zvýšiť fyzickú kondíciu. Okrem toho pomáha spáliť kalórie a zmeniť vplyv nášho myslenia.

Niečo viac o Nordic Walking …

Pokiaľ rozmýšľate, kde by ste túto severskú chôdzu mali vyskúšať, mám pre vás jasnú odpoveď. Vysokohorské prostredie v Jasnej je skvelým miestom, kde môžete túto chôdzu absolvovať, a to hneď na niekoľkých trasách, ktoré sa odlišujú rôznymi úrovňami. Výhodou je, že tento šport je vhodný aj pre malých, ale aj veľkých, takže pokojne vezmite svoje deti, rodičov, či starých rodičov do Nízkych Tatier a spoločne vyskúšajte niečo nové. Vašou jedinou úlohou je len to, aby ste mali pohodlnú obuv, športové a teplé oblečenie a dostatok tekutín. Počas tréningu bude telo využívať kyslík viac ako inokedy, čo sa prejaví najmä po dlhšom čase strávenom vo vyššej nadmorskej výške. Tréningový program vám pripraví skúsený inštruktor, ktorý vám okrem iného poradí niekoľko trikov, aby bol váš tréning čo najúčinnejší.

Tie najlepšie Trasy:

Pokiaľ ste ešte nikdy neskúšali tento typ tréningu, na začiatok si vyberte jednoduchšiu trasu, ktorá vás príliš neunaví, ale aj tak vám dá zabrať. Trasa sa nachádza okolo Vrbického plesa a je vhodná pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Pokiaľ sa vám bude zdať tento typ trasy až príliš jednoduchý, pokojne ho zopakujte aj 5 krát, no nepreceňte svoje sily, aby nedošlo k úrazu. Dĺžka trasy je 0,8 kilometra.

Pre pokročilých je vhodná trasa Biela Púť, ktorá začína od hlavnej príjazdovej cesty do Jasnej. Trasa má až 3,5 kilometra a vedie po hrebeni Ostredok, takže treba rátať s náročnejšou cestou. Pre tých, ktorí už majú s týmto tréningom skúsenosti a neboja sa výziev, je vhodná trasa cez Zadné vody, ktorá začína aj končí na Vrbickom plese. Cesta však na niektorých miestach stúpa a môže dať poriadne zabrať. Dĺžka trasy je 6 kilometrov a privedie vás až k Mikulášskej chate.

 

Zdroj:

http://www.jasna.sk/hory/letna-dovolenka/nordic-walking/

FOTO:  © Jacek Chabraszewski / Dollar Photo Club

 Comments are closed.