Ste špecialista?

1383

Keď si nasadíte plavecké okuliare, idete plávať. Keď zváračské, idete zvárať, keď sú to lyžiarske okuliare, idete lyžovať. Alebo sa mýlim? Je to také jednoduché.

Lenže pri niektorých iných doplnkoch a výrobkoch to už také jednoduché byť nemusí. Do nášho sveta a slovníka sa čoraz viac dostávajú multifunkčné a univerzálne výrobky a doplnky. Niekde je to zrejme na mieste, ale niekde je vysoká špecializácia potrebná. Mať múdry a multifunkčný telefón je iste výhra, pomáha nám pamätať si telefónne čísla, sleduje za nás počasie, vie nám pripomenúť, že treba ísť k lekárovi, dokonca nám preloží článok, zabaví deti vtipnými videami, nájdeme si narýchlo recept…Hovorím, skvelý pomocník.

Aj keď mnohí sú stále zástancami klasiky. A to nehovorím o fotení a robení videí. Dnes už klasický fotoaparát nosí naozaj málokto. Ale pritom práve fotoaparát je vec, kde sa špecializácia žiada, najmä ak chcete robiť kvalitné fotky. Počet megapixelov je dobrý ukazovateľ, ale správny fotoaparát má toho v sebe viac. Preto pre niekoho, kto sa chce fotografii venovať aspoň trošku vážne, je nevyhnutné dobrý fotoaparát si zaobstarať. A toto platí takmer pre každú oblasť. Ak ste priemerný užívateľ, nepotrebujete vysoko špecializované zariadenia. Poobzerajte sa po niečom univerzálnom, čo viete využiť na viac príležitostí. Ale ak sa niečomu chcete venovať vážnejšie, bude to chcieť zorientovať sa na trhu. Veď najrýchlejší automobiloví jazdci pretekajú na vysoko špecializovaných autách, zatiaľ čo priemernej rodine stačí bežný van. Profesionálny lyžiar má niekoľko párov lyží, palíc, niekoľko viazaní a lyžiarok, ale pre bežného víkendového lyžiara je to zbytočné plytvanie. Preto sa vždy zamyslite nad tým, či ste zvárač a či potrebujete práve túto značku zváracích okuliarov, pretože byť len profesionálnym “okuliarnikom” na to asi nestačí.
Autorské právo: zoomteam / 123RF Reklamní fotografieComments are closed.