Príďte si aj vy zabicyklovať do Jasnej

1866

Väčšina turistov navštívi Chopok a jeho okolie najmä kvôli turistike či nezabudnuteľnej zimnej lyžovačke. No táto lokalita ponúka toho omnoho viac ako si možno myslíte. Jedinečné zážitky, ktoré môžete zažiť práve v Jasnej, budú pre vás nielen novou skúsenosťou, ale aj skvelou možnosťou prekonať samého seba.

Najvyššie položený bike park na Slovensku!

Možno ste o tom nevedeli, no nájdete tu najvyššie položený bike park na Slovensku. Milujú ho nielen aktívni cyklisti, ale aj všetci tí, ktorí si radi aspoň raz za čas zabicyklujú. V tomto parku nájdete množstvo prekážok, ktoré sú ľahké, ale i ťažké. Bike park je teda určený naozaj pre všetkých tých, ktorí milujú bicykel. Nemusíte byť pochopiteľne vrcholovým športovcom, aby ste dokázali dané prekážky prekonať. No pokiaľ si na to netrúfate a na bicykli ste už neboli niekoľko rokov, radšej to neskúšajte.

Niečo viac o jednotlivých tratiach …

Trať Downhill je určená pre všetkých tých, ktorí sa venujú cyklistke na vyššej úrovni. Ide teda o najnáročnejšiu trať, ktorá má dĺžku 1850 metrov. Pre mierne pokročilých jazdcov je k dispozícií trať Crack it up, ktorá má freeridový charakter. Tieto trate obsahujú niekoľko prekážok, skokov a mostíkov, ktoré sú skutočne náročnejšie. Určite sa neodporúčajú pre tých, ktorí s týmto športom nemajú žiadne skúsenosti.

Trať Jeleňáktrať Turistická patria medzi stredne ťažké trasy, ktoré sú však vhodné aj pre začiatočníkov. Každá z tratí je dlhá približne 3000 metrov a obe začínajú v Rovnej Holi.

Najľahšou traťou, ktorú tu nájdete je trať Panorama. Nie sú tu žiadne prekážky, takže ide len o rekreačnú trasu, ktorú si môžete užiť nielen na bicykli, ale pokojne aj na korčuliach či na kolobežke. Vezmite svoje deti a vychutnajte si pokojnú jazdu uprostred prírody.

 

Zdroj: http://www.hotelnizke-tatry.sk/sk/nizke-tatry/sport-zabava-relax/cykloturistika/bike-park.html

FOTO:  © Daxiao Productions / Dollar Photo Club

 

 Comments are closed.