Kamenná chata pod Chopkom

5268

Kamenná chata pod Chopkom, nazývaná i Kamienka, sa nachádza vo výške až 2000 m. Leží pod druhým najvyšší vrcholom Nízkych Tatier – Chopkom a patrí medzi tretiu najvyššie položenú chatu na Slovensku. Vďaka svojej výbornej polohe patrí medzi najnavštevovanejšie chaty v Tatrách, a to najmä kvôli okolitým hrebeňom, ktoré tu ľudia môžu navštíviť. V zimnom období tu nájdete množstvo lyžiarov, ktorí veľmi dobre vedia, že tá najlepšia lyžovačka je jednoznačne na Chopku.

Z histórie …

Chata pôvodne vznikla pre robotníkov, ktorí pracovali na výstavbe sedačkovej lanovky zo Srdiečka. Neskôr sa však chata zrekonštruovala, pribudla tu reštaurácia, kaviareň a postupne sa stala známou medzi ľuďmi. V roku 1996 sa Kamenná chata stala turistickou chatou a ročne ju začalo navštevovať stále viac a viac ľudí. Obľúbenou sa stala i tatranská špecialita – Buchta Chopok, ktorá je plnená vanilkovým krémom. Keď ju niekto raz vyskúšal tak vedel, že sa sem bude musieť vrátiť a opäť si vychutnať túto perfektnú delikatesu.

Ubytovanie

Čo sa týka ubytovania, to je veľmi útulné a cenovo rovnaké pre všetkých návštevníkov. Turisti majú možnosť prespať v spoločnej miestnosti, ktorá ma kapacitu až 25 osôb. Dôležité je však to, aby ste si nocľah zarezervovali dopredu, a to najmä počas letnej a zimnej sezóny, kedy je chata naozaj plná. Cena za jednu noc je približne 16 eur, no pokiaľ máte záujem o raňajky či polpenziu, cena je pochopiteľne aj o niečo vyššia.

Zaujímavosti

Pri ubytovaní v Kamennej chate treba rátať s tým, že tu nie je k dispozícií pitná voda. Tá sa však dá kúpiť vo fľašiach, takže nemusíte mať žiadne obavy. Klasická toaleta tu tiež nie je k dispozícií, no pred chatou je latrína. Podmienky na prežitie sú tu možno o niečo náročnejšie ako v klasických penziónoch či hoteloch, no zážitky, ktoré si odnesiete z ubytovania pod Chopkom sú nenahraditeľné!

Zdroj:

http://www.kamennachata.sk/

FOTO:  © TTstudio / Dollar Photo Club

 Comments are closed.