Lyžiarske stredisko Žiarce

1524

Lyžiarske stredisko Žiarce sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej doliny. Je vo výške 760 m a od mesta Liptovský Mikuláš je vzdialené približne 8 kilometrov. Fun Park Žiarce je vhodný aj pre tých najmenších, ktorí sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tých, ktorí sa zimných športom venujú naplno.

Momentálne si budete môcť zalyžovať na 3 zjazdovkách, ktoré majú celkovú dĺžku 1 130 m. Pre deti je pripravená detská škôlka, kde sa budú môcť naučiť základné techniky či prvé „kroky“ na lyžiach. Veď kto iný naučí deti lyžovať lepšie ako profesionáli? Medzi ďalšie výhody lyžiarskeho strediska Žiarce patrí aj to, že lyžiarske svahy sú orientované na sever, čo umožňuje udržiavanie kvalitného snehu. Väčšina trati je však mechanicky zasnežovaná a upravovaná, keďže nie každú zimu je dostatočné množstvo snehu na lyžovanie či snowboardovanie. Pokiaľ milujete večerné lyžovanie, aj to je samozrejme v tomto lyžiarskom stredisku k dispozícií. Priamo zo zjazdovky máte nádherný pohľad na panorámu Západných Tatier, Roháče či časť Chočských vrchov.

Zaujímavosti o lyžiarskom stredisku Žiarce

Ski centrum Žiarce ponúka skvelé podmienky na lyžovanie nielen pre začiatočníkov a tých najmenších, ale aj pre snowboardistov či pre lyžiarov, ktorí milujú adrenalínovú jazdu. Preto je toto lyžiarske stredisko využívané najmä rodinami s deťmi. Počas leta si môžete užiť jazdu na bobovej dráhe.

Celková kapacita strediska je 2345 osôb za hodinu a nadmorská výška je od 670 do 903 metrov. Počas večerného lyžovania je k dispozícií zjazdovka, ktorá má dĺžku 550 metrov.

 

Zdroj: http://ziarce.sk/

FOTO:  © Gorilla / Dollar Photo ClubComments are closed.