O víťazovi novej sezóny F1 je rozhodnuté: O zábavu núdza nebude

1577

Momentálne sa nachádzame medzi dvoma sezónami F1. To ale priaznivcom tohto športového odvetvia po celom svete nebráni v tom, aby sa vo veľkom diskutovalo o tom, čo nás čaká v ročníku 2021. Kráľovná motoršportu ako sa Formula 1 prezýva, má aj pred nasledujúcou sezónou pre nás pripravených hneď niekoľko dejových liniek, na ktoré sa nám všetkým oplatí sústrediť. Paradoxne, tá najpodstatnejšia nie je vôbec braná do úvahy.

V každom športe všetkých najviac zaujíma, kto sa stane šampiónom. V F1 to vieme takmer s určitosťou povedať už v tomto momente. Ak sa nestane nič šokujúce, majstrom nasledujúcej sezóny bude Lewis Hamilton na Mercedese. Brit má na konte sedem titulov a píše históriu. V čase písania tohto textu ešte nemal podpísaný nový kontrakt, ale všetko nasvedčuje tomu, že zmluvu s nemeckým tímom predĺži. Jeho tímovým kolegom ostáva Fín Bottas. Mercedes ťaží zo súčasných regulácií, čo sa týka motorov, preto nie je reálne, že by na trón zasadol niekto iný. Najväčšiu šancu bude mať Red Bull Racing, ale treba objektívne povedať, že rakúsko-anglický tím bude rád, ak obháji svoje minuloročné druhé miesto.

Skrátka, v F1 je dopredu jasné, kto bude šampiónom, stroje skrátka nepustia. A áno, druhý by mal byť Red Bull. Potom to ale začína byť poriadne zaujímavé, o tretie miesto v pohári konštruktérov by malo bojovať hneď niekoľko tímov z Formula 1. V minulej sezóne ho obsadil britský tím McLaren, pričom v tomto tíme pokračuje britský miláčik publika Lando Norris. Jeho tímovým kolegom ale nebude španielsky pilot Carlos Sainz ako tomu bolo doteraz, ale bude ním Austrálčan a zabávač Daniel Ricciardo, o ktorom si viac môže prečítať na https://www.sport7.sk/159214/. Ricciardo prichádza z Renaultu, ktorý bude pod novou značkou Alpine. V Alpine ho nahradí skúsený Španiel Fernando Alonso. Sainz zas putuje do Ferrari, odkiaľ od Charlesa Leclerca odišiel Sebastian Vettel.

Veterán Vettel bude jazdiť s talentovaným Lancom Strollom za rebrandovaný tím Aston Martin. Práve viacnásobný svetový šampión by mal patriť v budúcej sezóne medzi najzaujímavejších jazdcov. Skúseností má na rozdávanie. V stávky naživo ponúkané na  platforme ako https://extra.bet365.com/news/sk/ by mal byť Vettel zaujímavou voľbou, očakáva sa, že body bude zbierať prakticky každý víkend. Nečaká sa, že bude vyhrávať preteky alebo bojovať v Mercedesom či Red Bull Racing, ale umiestnenie v TOP 3 sa pohybuje na zaujímavých kurzoch od 3 vyššie. Rozhodne by to nemusela byť zlá voľba.

Veľmi zaujímavé bude sledovať aj americký tím Haas, ktorý ale nečaká v novom ročníku zázraky, o čom si môžete prečítať na f1online.sk/clanky/20857. Haas sa rozlúčil s oboma doterajšími jazdcami, odišli ako Romain Grosjean, tak aj Kevin Magnussen. Na ich miesta prichádzajú talenty, konkrétne Nikita Mazepin z Ruska a Mick Schumacher. Schumacher je meno, ktoré dozaista poznáte, áno, je to syn legendárneho sedemnásobného majstra sveta F1 Michaela Schumachera. Mazepin aj Schumacher sú veľkou neznámou, ale bez šance určite nebudú.  Zraky priaznivcov sa budú uberať najmä do Red Bullu, kde Maxa Verstappena doplnil Mexičan Sergio Checo Perez. Perez chce získavať body, prvenstvá a zabojovať o post najlepšieho jazdca na svete. Tak či onak, nová sezóna F1 už teraz sľubuje veľkú šou, na ktorí sa tešia všetci priaznivci športu.

 Comments are closed.