Nový zimný šport – skialpinizmus

2146

Počuli ste už niekedy o skialpinizmuse? Na Slovensku je tento zimný šport stále viac a viac obľúbený, a to najmä z toho dôvodu, že slovenské hory majú perfektné podmienky na realizáciu tejto športovej aktivity. Pokiaľ milujete lyže, adrenalín a prudké trasy, skialpinizmus si obľúbite aj vy!

Moderný šport, ktorý je čoraz viac populárny

V prvom rade si vyberte vhodnú zjazdovku, no tie najlepšie nájdete práve v Jasnej. Freeride zjazdy a úžasný areál vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok a skvelú príležitosť naučiť sa tento druh športu. Princípom skialpinizmusu je výstup na lyžiach bez akejkoľvek pomoci lanovky. Vašou jedinou pomôckou budú len špeciálne pásy, ktoré sa vyrábajú z tulenej kože. Lyže sú samozrejme iné ako tie bežné a niekedy môžu mať aj otvor vpredu. No tieto otvory sú určené skôr pre lyžiarov, ktorí sa tomuto športu venujú na profesionálnej úrovni. Pokiaľ ste teda len začiatočník, zvoľte variantu bez tohto otvoru a vaša jazda bude o niečo jednoduchšia. Pri výbere by ste nemali zabudnúť ani na viazanie či kvalitné topánky, ktoré by mali byť samozrejme pevné a zároveň ľahké. Pri kúpe sa však poraďte s odborníkom, ktorý vám isto rád pomôže.

Dajte si pozor na nepriaznivé počasie!

Čo sa týka samotného športu, na začiatok si pochopiteľne vyberte ľahšie a kratšie trasy, ktoré vám nedajú až tak zabrať. Pokiaľ ste nikdy nestáli na lyžiach, mohol by to byť problém, pretože by ste mali ovládať aspoň základnú techniku. Nemusíte však smútiť, stačí vám pár dní na zlepšenie techniky na lyžiach a následne môžete vyskúšať skialpinizmus. Nezabudnite však na teplé oblečenie a počas vašej trasy sa držte vyznačených trás, aby ste sa náhodou nestratili. Najlepšie je dopredu upozorniť na recepcií cieľ vašej jazdy, aby ste mali istotu, že vás v prípade nepriaznivého počasia prídu odviezť naspäť do hotela.

Zdroj: http://www.riverside.sk/lyzovanie-bezkovanie-jasna#korcule
FOTO:  © pxlsjpeg / Dollar Photo Club


Comments are closed.