Najznámejšie lanovky v Jasnej a okolí

3195

Jedno z najlepších a najznámejších stredísk – Chopok, má stále bližšie a bližšie k alpským strediskám. Ponúka množstvo zjazdoviek rôznych úrovní, perfektné lanovky a rozloha strediska vás jednoznačne očarí.

Srdiečko – Kosodrevina

Štvorsedačková lanovka Srdiečko (1213 m) a Kosodrevina (1489 m) je už k dispozícií od roku 1994. Od tejto doby sa samozrejme aj o niečo vylepšila a momentálne je jej dĺžka 1031 m. Jazda touto lanovou trvá približne 3 a pol minúty. Keby chcete túto trasu zvládnuť „po vlastných“, zabrala by vám necelú hodinu. Je teda jednoduchšie dopraviť sa na dané miesto lanovou a následne si užiť jedinečný výhľad na okolité prostredie.

Otupné – Luková

Ďalšou známou lanovkou je aj Otupné – Luková, ktorá má dĺžku až 1725 m. Táto lanovka je k dispozícií už od roku 1996 a celá cesta vám zaberie okolo 6 minút. Na Otupnom vás čaká okrem bohatej prírody i útulná chata s kapacitou až 23 miest. Pokiaľ ste sa teda rozhodli stráviť na tomto mieste predĺžený víkend či Silvester, radšej si izbu zarezervujte čo najskôr. Chata Lanovka je veľmi obľúbená a vďaka svojej jedinečnej polohe i atraktívna pre zahraničných turistov.

Funitel

Lanovka Funitel je na Chopku pomerne novinkou. V prevádzke je od roku 2012 a jej zaujímavosťou je to, že premáva lyžiarov pri rýchlosti vetra až do 120 km/h. Je to špeciálna lanovka, ktorých je na svete len 14. Pokiaľ chcete zažiť jedinečný zážitok, užiť si zimnú lyžovačku naplno a dostať sa na Chopok za 6 minút, vyskúšajte túto modernú lanovku a uvidíte, že vaše rozhodnutie neoľutujete.

 

Zdroje: http://www.holidayinfo.sk/sk/LanoveDrahy/http://www.hotelnizke-tatry.sk/sk/nizke-tatry/aktuality-nizke-tatry/nova-a-moderna-lanovka-chopok-nizke-tatry.html

FOTO:  © mrakhr / Dollar Photo Club

 

 Comments are closed.