Príďte sa aj vy okúpať do Nízkych Tatier!

1653

Nízke Tatry ponúkajú okrem nádhernej prírody, náročnej turistiky či zimnej dovolenky aj niekoľko termálnych kúpalísk a aquaparkov, ktoré treba počas roka určite navštíviť. Pokiaľ túžite po zaslúženom oddychu, teplej vode, ale aj skvelej zábave, ste na správnom mieste!

Aquapark Tatralandia

Tatralandia je jeden z najväčších aquaparkov v strednej Európe, ktorý pozná snáď každý z nás. Leží medzi skvostnými horami, neďaleko Liptovskej Mary. Od Nízkych Tatier je vzdialený len niekoľko kilometrov, takže pokiaľ ste sa rozhodli stráviť niekoľko dní práve v tejto časti, určite si zájdite na konci dovolenky oddýchnuť práve sem. Tatralandia ponúka dohromady takmer 30 tobogánov, saunový svet, tropický komplex, ale aj termálnu vodu, ktorá blahodarne pôsobí na dýchacie a pohybové ústrojenstvo. Tatralandia je vhodná najmä pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých tých, ktorí sa neboja menšieho adrenalínu a chcú si užiť zábavu na vodných atrakciách.

Gino Paradise Bešeňová

Gino Paradice Bešeňová ponúka podobne ako aj Tatralandia skvelé miesto na oddych, relaxáciu a bazény na vyhriatie sa v horúcej vode. Na výber máte z vonkajších i vnútorných bazénov a víriviek, ktoré sú v prevádzke po celý rok. Geotermálna voda má úžasné liečivé účinky, takže pokiaľ trpíte bolesťami svalov či kĺbov, Bešeňová je pre vás to správne miesto! Súčasťou tohto aquaparku je i Vitálny svet, kde sú pre vás pripravené sauny, hydromasážne vane či svetelné terapie. Chýbajú vám morské vlny? V Bešeňovej si ich môžete užiť v samostatnom bazéne, kde budete mať pocit, že ste na ozajstnej dovolenke pri mori. Pre deti sú samozrejme aj tu k dispozícií tobogány, takže o zábavu budete mať postarané po celý deň.

 

 

Zdroje: http://www.tatralandia.sk/, http://www.ginoparadise.sk

FOTO:  © mariakraynova / Dollar Photo Club

 

 Comments are closed.