Lyžiarske stredisko Chopok Juh

2672

Medzi ďalšie známe lyžiarske strediská, ktoré nájdete v okolí Nízkych Tatier, patrí aj lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza pod vrchom Chopok. Toto lyžiarske stredisko je rozdelené na severnú a južnú časť. Čo sa týka lyžiarskeho strediska – Chopok juh, určite si tu prídete na svoje!  Je súčasťou strediska Jasná Nízke Tatry a nachádza sa vo výške od 1080 do 2024 m. n. m. Južná strana Chopku je známou freeriderovou zónou, ktorá má vynikajúce podmienky pre všetkých tých, ktorí milujú adrenalínovú jazdu na snowboarde či lyžiach. Najmä počas jari, kedy je počasie o niečo príjemnejšie, je táto časť strediska najnavštevovanejšia.

Lyžiarske škôlky pre tých najmenších

K dispozícií je 8 zjazdoviek, ktoré majú dĺžku až 10 kilometrov. Vďaka tomuto počtu zjazdoviek si tu zalyžujú začiatočníci, pokročilí, ale aj profesionáli, ktorí sa zimným športom venujú už od malička. Stredisko je samozrejme vhodné aj pre deti, ktoré sa tu môžu naučiť lyžovať a vyskúšať si ich prvú lyžovačku v lyžiarskych škôlkach. Pokiaľ ste sa teda vybrali na zimnú lyžovačku s vašimi ratolesťami, pokojne ich zverte do rúk odborníkov a vy sa venujte lyžovaniu. Odborníci ich naučia základy lyžovania a postupne sa budú v tomto zimnom športe zdokonaľovať.

Pokiaľ ste zástancom prírody, milujete hory a zasnežené stromy, lyžiarske stredisko Chopok Juh je pre vás tou ideálnou voľbou! Počas zimných mesiacov tu nebudete čakať dlho v rade a vy si tak budete môcť pokojne vychutnať lyžovačku či snowboardovú jazdu uprostred tatranskej prírody. Čo sa týka občerstvenia, to vás určite milo prekvapí. Ceny tu nie sú príliš predražené a jedlo je veľmi chutné. Pre tých, ktorí sa dostanú až na samý vrchol, sú pripravené perfektné tatranské buchty na Kamennej chate. Už sa aj vy tešíte na zimnú lyžovačku?

 

Zdroje: http://www.kamnavylet.sk/atrakcia/lyziarske-stredisko-chopok-juh-bystrahttp://www.holidayinfo.sk/sk/Kosodrevina/OStredisku

 

FOTO:  © slava296 / Dollar Photo Club

 

 Comments are closed.