Horská chata pod Ďumbierom

2053

Horská chata M. R. Štefánika sa nachádza pod vrchom Ďumbier a v minulosti mala nahradiť turistickú ubytovňu. Táto chata je podobne ako aj ostatné vyššie položené chaty veľmi obľúbená a každoročne navštevovaná mnohými turistami. Jej základy boli postavené už v roku 1902, no vtedy fungovala len ako obyčajná turistická ubytovňa, ktorá bola vybudovaná z kameňa. Prvým chatárom bol Róbert Petrla, ktorý postupne vytvoril chatársky personál. Nosiči sa museli naučiť vyniesť každý deň niekoľko kíl materiálu a stravy, čo nie je ani dnes vôbec jednoduché.

 

Rodinná atmosféra i skvelé jedlo

Názov tejto chaty je pomenovaný podľa zakladateľa Československej republiky. Jej výstavba bola dokončená v roku 1928 a od tejto doby sa postupne zrekonštruovala. Chata sa nachádza vo výške 1740 metrov a nájdete ju pod vrcholom Ďumbier, ktorý vám ponúka skvelý priestor na turistiku. Samozrejme, že aj v prípade ubytovania na tejto chate je dôležitá rezervácia, a to najmä počas letnej a zimnej sezóny, kedy je tu skutočne plno ľudí. Pokiaľ milujete príjemnú rodinnú atmosféru, krásne výhľady na okolité prostredie a výborné jedlo, ste na správnom mieste!

Ubytovanie poskytuje štandardné turistické izby, ktoré sú obvykle viaclôžkové (šesť osemposteľových izieb). Sprchy a toalety sú pre všetkých hostí na danom poschodí spoločné, no s tým treba pri horských chatách rátať.

Tak toto ste určite nevedeli:

  • Chata M. R. Štefánika je najdlhšie prevádzkovaná chata v Nízkych Tatrách
  • Môžete si tu vychutnať najväčšie čapované pivo na Slovensko
  • Aj napriek tomu, že sa chata nachádza vo vysokej nadmorskej výške, je luxusná a komfortná

 

Zdroj: http://www.chatamrs.sk/o-chate.html

Obrázok: s láskavým súhlasom www.chatamrs.skComments are closed.