Rafting v Nízkych Tatrách? Žiadny problém

2774

Milujete zábavu a dobrodružstvo? Chceli by ste zažiť niečo, na čo len tak nezabudnete? Rafting je pre vás tou pravou príležitosťou! Pokiaľ ste aspoň ako tak športovo zdatný a túžite sa plaviť po rieke v nádhernom vysokohorskom prostredí, príďte si splniť váš sen do Nízkych Tatier. Dáte prednosť raftingu na najdlhšej rieke Slovenska alebo na umelo vybudovanom kanáli? Či si radšej zvolíte divokú jazdu na prírodnej rieke Belá?

Na najdlhšej slovenskej rieke Váh

Rafting na našej najdlhšej rieke Váh predstavuje menej náročnú jazdu, ktorú pokojne zvládnu i rodičia s deťmi. Štartuje sa pri úseku Červený kúsok a koniec splavu je pri obci Uhorská Ves. Celkový splav má dĺžku 11 kilometrov, čo predstavuje takmer 2 hodiny jazdy. Pokiaľ si teda trúfate a chceli by ste vyskúšať niečo nové, splavovanie na rieke Váh je pre vás tou správnou voľbou. Treba sa len prekonať a užiť si jazdu v krásnom liptovskom prostredí. Cena je 23 eur na osobu.

Na najdivokejšej rieke Belá

Počuli ste už o rieke Belá? Patrí medzi najdivokejšie rieky na Slovensku, no pokiaľ tomu neveríte, príďte sa presvedčiť na vlastné oči. Ide o prírodnú rieku, ktorá podobne ako aj rieka Váh, ponúka skvelé podmienky na splavovanie. Začiatok jazdy je v oblasti Podbanské a koniec splavu je v meste Liptovský Hrádok. Oproti predchádzajúcej možnosti je splavovanie na rieke Belá o niečo náročnejšie, takže pokiaľ nemáte s raftingom ešte žiadne skúsenosti, radšej vyskúšajte niečo jednoduchšie. Počas splavu na vás čakajú divoké zákruty a rýchla jazda, takže o adrenalín budete mať postarané približne 2 hodiny. Splav je dostupný len počas jari a cena za osobu je 26 až 28 eur.

Na umelo vybudovanom kanáli Liptovský Mikuláš

Treťou možnosťou vyskúšať si raftovanie je na umelo vybudovanom kanáli, ktorý sa nachádza v Liptovskom Mikuláši. Tento typ splavu sa dá prirovnať k splavu na rieke Belá, takže ani v tomto prípade nejde o jednoduchú jazdu. Splav je však vhodný aj pre tých, ktorí s raftingom nemajú ešte žiadne skúsenosti, takže pokiaľ ste nabrali poriadnu dávku odvahy a chcete vyskúšať niečo adrenalínovejšie, ste na správnom mieste! Splav vám tiež zaberie približne 2 hodiny, no všetko závisí na vašej šikovnosti. Cena za osobu je 23 eur.

Zdroj: http://www.hotelnizke-tatry.sk/sk/nizke-tatry/sport-zabava-relax/rafting-nizke-tatry.html

FOTO:  © mur162 / Dollar Photo Club

 Comments are closed.