Operatívny lízing hýbe slovenským trhom

1944

V posledných rokoch sa neustále zvyšuje dopyt po nebankových finančných produktoch, medzi ktoré patrí aj operatívny lízing. Tento trend napovedá, že slovenská ekonomika neustále rastie a spamätáva sa z ekonomickej krízy. Podnikateľské subjekty aj súkromné osoby prejavujú záujem o nákup nových, respektíve zánovných automobilov. A zaujímajú sa čoraz častejšie o možnosť obstarania vozidla formou operatívneho lízingu.

Operatívny lízing je dlhodobý prenájom vozidla, ktoré je po celú dobu v majetku leasingovej spoločnosti. A to dokonca aj po uplynutí lízingovej zmluvy, čím sa operatívny lízing líši od finančného lízingu. Nespornou výhodou je, že nepotrebujete mať žiadny vlastný kapitál, aby ste si zadovážili automobil. Iba budete mesačne platiť určitú sumu za prenájom, ktorá zahŕňa aj ďalšie služby, ako sú servisné náklady, zákonné a havarijné poistenie, diaľničné poplatky, cestná daň a podobne.

V tejto oblasti pôsobí spoločnosť HERTZ Lease, ktorá svojim zákazníkom ponúka balík full-service operatívny leasing, v rámci ktorého poskytuje aj nonstop asistenčnú službu s náhradným vozidlom na päť dní zadarmo.

Operatívny lízing využívajú ako súkromné osoby, tak aj podnikateľské subjekty. Spoločnosť HERTZ Lease vedie tiež elektronickú knihu jázd, v ktorej budete mať prehľad o tom, koľko kilometrov konkrétne vozidlo najazdilo.

Na koľko vás operatívny lízing vyjde?

Špecialista HERTZ Lease, ktorý pôsobí po celej Európe, má na svojich webových stránkach kalkulačku. Vyplníte jednoduchý formulár, ktorý sa týka tohto produktu. A na základe zadaných informácií vám bude vypočítaný mesačný poplatok za prenájom vozidla. Urobíte si tak predstavu o tom, ako nákladný pre vás bude operatívny lízing. Po uplynutiu zmluvy si môžete opäť požiadať o ďalší lízing a obnovíte tak svoj vozový park.

Autorské právo: kurhan / 123RF Reklamní fotografieComments are closed.