Nezabúdajte na použitie dreva v interiéri aj exteriéri

2671

Drevo je prvkom interiéru aj exteriéru, ktorý nikdy nevyjde z módy. Stávkou naň si preto zaručíte, že vaša domácnosť a jej okolie budú vyzerať vždy atraktívne a navyše, drevo sa samo o sebe podieľa na tvorbe príjemnej atmosféry. Teda jeho použitím si zabezpečíte nielen zaujímavý vzhľad, tak aj pohodlie a typické teplo domova.

Tatranský profil nepatrí len na chaty

V interiéroch sa v dreve nemusí niesť len nábytok. Čo tak nahradiť tradičné steny obkladom tvoreným práve kvalitným masívnym drevom? Rozhodne sa nemusíte báť, že takýto obklad dnes patrí už len do interiérov chát a starých dedinských domov. Tatranský profil, teda najobľúbenejší drevený obklad na steny, dokonale zapadne aj do tých najmodernejších interiérov. Dôležité je však ho správne skombinovať s nábytkom. Napríklad do moderných interiérov, v ktorých je použitý jednoduchý minimalistický nábytok, sa hodí tatranský profil v jeho základnej farbe či s bielou glazúrou. Prípadne jeho špeciálna verzia, a to kartáčovaný profil. Naopak, do tradičných interiérov zapadne skôr tento drevený obklad v jeho charakteristickom vzhľade, teda natretý bežný, ochranným lakom na drevo.

Ak sa rozhoduje, či si zakúpiť tatranský profil, v jeho prospech hrá okrem materiálu a ľahkého zakomponovania do akéhokoľvek priestoru aj jednoduchá pokládka. Systém perodrážka totiž z profilu vytvára skladačku, akú zvládne na stenu položiť každý domáci kutil. Stačí len na podkladovú stenu namontovať konštrukciu z drevených hranolov a na ňu už len podkladať a drobnými klinčekmi fixovať jednotlivé dosky profilu. Tak, že pero jednej dosky zapadne ho drážky tej druhej.

Chatka na záhrade raz-dva

Okrem interiéru dokáže drevo povzniesť na vyššiu úroveň aj exteriér, teda záhradu a navyše, plniť v nej významnú funkciu. Napríklad ak potrebujete uskladniť drobné domáce náradie či na zimnú sezónu sedenie z terasy. Ak sa nechcete púšťať do náročnej výstavby murovaného záhradného domčeka, jeho zaujímavou alternatívou sú záhradné chatky z masívneho dreva. Tie sú rovnako ako tatranský profil dodávané ako skladačky, ktoré zložíte na mieste veľmi rýchlo.Comments are closed.