Nakupujeme a predávame použité veci.

2698

Použité veci sa stávajú niekedy výhodným predajným artiklom, najmä ak viete, ako na to. Mnohí z nás prepadli “bazárovej a second hand” mánii a tak veci ani nezačnú hľadať v klasickom obchode, ale hneď pokukujú po bazároch, v rôznych skupinách na sociálnych sieťach, či medzi susedmi.

Predáva sa všetko. Použité lyže, lyžiarky, blúzky, sukne, šaty, zimné oblečenie, bicykle, nábytok. No naozaj všetko. A niekedy dokonca za vyššiu cenu ako nový tovar. Paradox, však? Ale býva to tak. Ľudia si neoveria, niečo sa im zapáči a chcú to. Typickým príkladom sú módne šaty, či topánky, ktoré možno v internetovom outlete nájdete v rovnakej, alebo lepšej cene. Niekoľko bazárov funguje tak, že obídu zahraničné susedské burzy a skúpia všetko za lacný peniaz, aby to potom v bazároch predali s veľmi vysokým ziskom. Stačí troška správneho marketingu, pekné obrázky a ide to ako o masle. Ale všetko je to vec dopytu. Ak niekto hľadá niečo konkrétne a bazár mu to ponúkne, obaja sú spokojní. Mnoho bazárov vykupuje zaujímavé položky, takže ak niečo máte doma, overte si, či by to niekto nechcel kúpiť. Sú zberatelia, ktorí zbierajú rôzne veci a to, čo je pre vás odpad, môže byť pre nich cenná vec do zbierky.

Môžu to byť modely autíčok, staré figúrky a sošky, alebo kočíky, či plyšové hračky. Starožitný nábytok je úplne iná kategória a staré hodinky, alebo šperky môžu byť veľmi cenné. A niekedy aj zdanlivo obyčajné veci majú cenu. Možno vaši prastarí rodičia skladovali na pamiatku svoje staré mince, ktoré dnes majú vysokú cenu. Ale ako minca, tak aj nákup v bazári má dve strany. Môže sa Vám stať, že natrafíte na nekvalitný tovar, poškodený alebo niekedy dokonca aj kradnutý. Snažte sa overiť si pôvod tovaru, najmä ak ide o elektroniku, alebo autá. Autá sú však úplne samostatná kapitola o ktorej by sa dalo písať niekoľko článkov. Či už cez bazár nakupujete, alebo predávate, dôležité je dobre si nastaviť platbu a platobné podmienky, aby ste neboli nemilo prekvapení.

 
Autorské právo: perostudio / 123RF Reklamní fotografieComments are closed.