Najväčší lanový park v Jasnej

2062

Demänovská dolina je najznámejšou a najnavštevovanejšou časťou Nízkych Tatier. Je hlavným centrom cestovného ruchu, a to počas celého roka! Dolina ponúka možnosť túry na Chopok, Krúpovú Hoľu, Poľanu, Dereše či na najvyšší vrch – Ďumbier. Zimné lyžovačky tu môžete absolvovať hneď v niekoľkých lyžiarskych strediskách – najväčšie lyžiarske stredisko Jasná či FUN PARK Žiarce, ktoré sú zárukou nezabudnuteľnej zimnej dovolenky. Súčasťou Demänovskej doliny je teda i turisticko-športové centrum Jasná, ktoré okrem skvelej lyžovačky ponúka aj mnoho iného. Môžete tu navštíviť a následne vyskúšať skvelú atrakciu, ktorá je vhodná pre detí, ale i dospelých!

Nezabudnuteľný zážitok v najznámejšom lanovom parku

Lanový park TARZANIA patrí medzi najznámejšie lanové parky, ktoré u nás môžete nájsť. Lanový park je postavený z niekoľkých ľahších i náročnejších lanových prekážok, ktoré sa nachádzajú v rôznej výške (4 až 7 metrov). Môžu byť umiestnené na stromoch, stĺpoch či na miestach, ktoré by vás ani vo sne nenapadli. Tento park je určený pre všetkých tých, ktorí milujú dobrodružstvo, neznášajú stereotyp a majú v sebe poriadnu dávku odvahy! Užiť si pokojnú dovolenku v Nízkych Tatrách je síce fajn, ale zažiť takýto adrenalín je už teda niečo!

Tarzania sa nachádza v stredisku Jasná, ktorá je súčasťou Demänovskej doliny. Pred tým, ako pôjdete vyskúšať svoju zdatnosť na jednotlivé prekážky, budete samozrejme absolvovať krátku inštruktáž a nácvik používania istiacej techniky. Nemusíte sa však ničoho báť, keďže je tento park určený aj pre tých najmenších. Treba však uznať, že také dobrodružstvo ako vám ponúka práve lanový park v Jasnej, nezažijete len tak kdekoľvek.

 

Zdroje: http://www.travelguide.sk/svk/turisticke-zaujimavosti/tarzania-jasna_486_1.htmlhttp://www.tarzania.sk/meder.html

Obrázok: s láskavým súhlasom http://www.tarzania.sk/Comments are closed.