Aj pre toto sa Vysoké Tatry oplatí navštíviť

2842

Nízke, Západné, Belianske a najmä Vysoké. Tatry sú prosto pýchou Slovenska. Chystáte sa ich tento rok navštíviť aj vy? Gratulujeme, to je výborná voľba! Ak sú vašim cieľom Vysoké Tatry, poradíme vám, čo by ste si nemali nechať ujsť.

Vysokohorské chaty

Rázovité, jedinečné, naše. Aj takúto „atrakciu“ a ubytovanie Tatry ponúkajú. Vysokotatranské chaty môžu mať mnoho prívlastkov, faktom však ostáva, že bez nich by Tatry neboli Tatrami. A, samozrejme, bez ľudí. Obetavých chatárov a horských nosičov, ktorí sú svetovým unikátom. Ľudia, ktorých viac ako túžba po sláve a majetkoch formovali hory a láska k nim. Možno sú svojrázni, ale úprimne – kto z nás nie je? Najznámejšie tatranské chaty sa jednoducho oplatí navštíviť, rovnako ako sa oplatí prehodiť slovko-dve s ich osádkou. Pretože Tatry sú aj o ľuďoch. Tých ozajstných.

Kriváň

Pre Slovensko azda najcharakteristickejší vrch. V rokoch 1960 až 1990 dokonca dočasne nahradil známe trojvršie s krížom – tradičný slovenský znak v štátnej symbolike Slovenska. Dnes ho okrem Tatier nájdeme napríklad na eurominciach. Kriváň sa, okrem iného, tešil aj pozornosti Štúrovcov a dodnes sa naň v druhej polovici augusta konajú národné výstupy. Nečudo, veď výstup na Kriváň patrí k turisticky najhodnotnejším výstupom v celých Tatrách! Nástup naň môžete začať na Štrbskom plese od miest, kde sa nachádzajú známe hotely v Tatrách smerom k Jamskému plesu. Pri ňom, na rázcestí, odbočíte vpravo a vydáte sa po stopách stoviek dobrodruhov, botanikov a turistov, ktorí už Kriváň navštívili.

Starý Smokovec

Vaša dovolenka v Tatrách by sa nemala zaobísť bez návštevy najstaršej tatranskej osady, ktorou je Starý Smokovec. V roku 2008 sa tu zastavila dokonca aj vtedy 82 ročná britská panovníčka Alžbeta II., pre ktorú to údajne bola vôbec prvá návšteva horského strediska! Vy do tak vysokého veku určite čakať nemusíte, navštívte Smokovec skôr a vychutnajte si trebárs osviežujúcu smokoveckú kyselku alebo pohľad na Grandhotel Starý Smokovec – architektonický skvost v secesnom štýle.Comments are closed.