Je lepšie sa ubytovať v hotely alebo rodinnom penzióne ak ideme do Vysokých Tatier?

2081

Čo si predstavíte pri pomyslení na víkend vo Vysokých Tatrách? Kým niekto sa vidí ako šliape turistické chodníky už od rána, inému vyhovuje predstava pokojnej prechádzky popri lese a oddych vo wellness. Rovnako sa líšia preferencie návštevníkov aj pri hľadaní vhodného ubytovania.

Hotel je zväčšia pohodlným riešením ak sa na svojom pobyte v Tatrách nechcete o nič starať. Hoteloví hostia využívajú služby izbového servisu, upratovania a nepretržitú službu na recepcii. Väčšina hotelov má k dispozícií fitnes, wellness a reštauráciu, takže za jedlom nemusíte nikam chodiť.

Malé rodinné penzióny na druhej strane vládnu komornejšou, rodinnejšou atmosférou. O hostí sa často stará priamo majiteľ a snaží sa vytvoriť ozajstný pocit domova a vyhovieť aj individuálnym požiadavkám. Ani pri menších ubytovacích zariadeniach ako sú penzióny nemusí byť štandard služieb o nič menší. Zrejme nebudete mať izbový servis, no veľa penziónov ponúka raňajky, či dokonca mini wellness.

Pri výbere toho správneho ubytovania treba zvážiť aj ďalšie faktory ako poloha a vzdialenosť od východiskových bodov plánovaných aktivít. Od polohy ubytovacieho zariadenia často závisí aj cena. Neznamená to teda, že hotel musí byť zásadne drahší ako penzión. Dôležitým faktorom pri výbere ubytovania by mal byť aj charakter vášho pobytu v Tatrách. Ak plánujete byť celý deň na horách a večer chcete len padnúť do postele a zbierať sily na ďalší deň, zrejme nebudete mať kedy využiť všetky hotelové služby za ktoré si platíte.

Jednou z obľúbených možností sú apartmány Štrbské pleso. Apartmán v sebe spája komfort hotelovej izby a voľnosť pri tvorení dovolenkového programu ako doma. Už sa nemusíte spoliehať na hotelové raňajky, jednoducho si ich pripravíte priamo v apartmáne, ktorého súčasťou je malá kuchyňa.

Na otázku v úvode článku teda nie je jednoznačná odpoveď. Ubytovanie Vysoké Tatry ponúka rozmanitý výber pre každého návštevníka. Voľba je veľmi individuálna.

 


Article Tags:

Comments are closed.