Hľadáte bicykel na dlhšie cyklistické výlety? Pomôže vám s výberom

Hľadáte bicykel na dlhšie cyklistické výlety? Pomôže vám s výberom

886

Na bicyklovanie v horách je určený horský bicykel. Po meste sa najlepšie jazdí s bicyklom, ktorý sa nazýva mestský. Na cesty vyrazíte s cestným bicyklom. Ale aký bicykel kúpiť, keď občas jazdíte po cestách a občas zablúdite na lesné cestičky? Aké bicykle sú vhodné na dlhšie cyklistické výlety?

Krosový a trekingový bicykel -na dlhšie cyklistické túry

Veľa začínajúcich cyklistov spraví chybu, že sa rozhodnú pre horský bicykel v chybnej mienke, že po lese môžu jazdiť jedine na horskom bicykli. Je pravda, že ak budete jazdiť prevažne v lese, horský bicykel je jedinou voľbou. Dokáže prejsť cez skaly, vetvy a preskočiť nerovnosti bez váhania. Avšak na asfalte sa s ním jazdí ťažkopádne a narobíte sa. Ak máte na leto vybrané trasy, ktoré idú sčasti po lesných cestičkách a sčasti po ceste, musíte kúpiť krosový alebo trekingový bicykel.

Akú sú rozdiely medzi krosovým a trekingovým bicyklom

Obidva bicykle, trekingový i krosový, patria medzi univerzálne bicykle, ktoré majú najviac možností využitia. Dokonca aj po meste dokážu nahradiť mestský bicykel. Trekingové a krosové bicykle sa vyrábajú v plnej verzii alebo v upravenej, ktorá myslí na komfort jazdca. Práve upravené verzie dokážu v meste suplovať mestský bicykel najlepšie. Nemôžete však rátať s tým, že v obleku alebo sukni si na takomto bicykli zajazdíte pohodlne.

Trekingový bicykel

S trekingovým bicyklom sa pokojne vyberte na viacdenný cyklistický výlet. Bude sa vám jazdiť športovo a ľahko. Bicykel má na kolesách blatníky a nosiče, ktoré uvezú brašny či košíky. Rám bicykla je kratší, čím je dosiahnutý vyšší komfort. Posed na bicykle umožňuje vzpriamenú polohu, ktorá neunaví ani pri dlhšej jazde.

Krosový bicykel

S krosovým bicyklom sa vyberte na jednodenný výlet a užite si športovú, sviežu jazdu. Rám krosového bicykla je dlhší, takže dosiahnete pri jazde vyššiu rýchlosť. Doplnkov, ktoré má trekingový bicykel, nezaťažujú, čo je predpoklad nižšej váhy a lepšej manipulácie s bicyklom.

Postup pri výbere bicykla

Nech už sa rozhodnete pre krosový alebo trekingový bicykel, nezabúdajte na to, že sa predávajú v modeloch ako pánsky a dámsky. Dôležité je, aby ste vybrali správnu veľkosť rámu, ktorá sadne k vašej výške. Pre človeka s výškou 175 je nutné kúpiť bicykel vo veľkosti 18,5 až 19,5 palca. Cena je pri výbere bicykla určujúca, ale ak budete jazdiť len občas, je zbytočné kúpiť najdrahší model. Nechajte si poradiť od odborníkov a kúpte bicykel zo stránok inSPORTline. Využite online chat a širokú ponuku športových potrieb.

 Comments are closed.